فروشگاه ورچین

۵ آنتی بیوتیک طبیعی در آشپزخانه

نوشته محمد عبدلی

۱۹ | ۴ | ۹۳

Untitled-1

ترکیبات طبیعی مواد غذایی اثرات مؤثرتری نسبت به داروهای شیمیایی دارند. ما در خانه با استفاده از مواد غذایی اطرافمان می توانیم سالم تر زنگی کنیم ودر مقابل باکتری ها از خود محافظت کنیم. در این مقاله شما را با ۵ آنتی بیوتیک طبیعی که در خانه ها موجود است آشنا می کنم.

  • عسل

ما در خانه همیشه از عسل استفاده می کنیم بدون اینکه متوجه این باشیم چه خواصی دارد. شاید از آن برای شیرین کردن چای و یا بهمراه نان تست استفاده کرده باشیم، آیا می دانید عسل خواص ضد باکتریایی دارد؟بعد از کشف عسل از آن برای روند بهبود زخم استفاده می شد.اگر بدنبال یک جایگزین امن برای آنتی بیوتیک هستید، عسل یک راه حل طبیعی است.

Honey

  • پونه کوهی

شما احتمالا برای طعم دار کردن غذا و یا دم نوش از آن استفاده می کنید، ولی کاربرد های بهداشتی هم دارد.فراتر از خواص ضد باکتریایی آن، پونه کوهی می تواند به هضم غذا و کاهش وزن کمک کند. از روغن پونه کوهی برای جلوگیری از عفونت های گوارشی و قارچی خاص در برخی موارد استفاده می شود. مطمئنا بیش از یک طعم دهنده مواد غذایی است.

pune

  • سیر

مزه فوق العاده سیر روی یک تکه نان کره ای و طعم تازگی آن بعنوان یک پیش غذا آنقدر لذت بخش است که به دیگر ویژگی های آن فکر نمی کنیم.سیر می تواند عفونت های ساده سرماخوردگی را از بدن خارج کند و طول درمان آن را کم کند.آلسین (Allicin) موجود در آن شما را در برابر مخمر، انگل و باکتری ها محافظت می کند. اگر بدنبال یک راه ساده برای زندگی سالم هستید، سیر بیشتری به رژیم غذایی تان اضافه کنید.

Garlic

  • اکیناسه

شاید تا بحال تجربه ای از استفاده این گیاه نداشته باشید ولی این گیاه با خواصی که دارد می تواند شما را از ابتلا به سرماخوردگی باز دارد. در زمان سرماخوردگی می تواند به کمتر شدن مدت درمان کمک کند. این گیاه یک انتخاب خوب بعنوان اقدام پیشگیرانه در نظر گرفته می شود.

ecnisa

  • زردچوبه

این ادویه سرشار از رنگ و عطر و طعم عالی، بدن شما را در برابر آسیب محافظت می کند. زردچوبه در هر دو مصرف خوراکی و اعمال خارجی یک انتخاب عالی برای مبارزه با باکتری می باشد.ترکیب عسل و زردچوبه و مالیدن آن روی مناطق آلوده پوست باعث می شود که باکتری های آن از بین برود.

zard

 

اگر شما هم مواد غذایی که می توان به عنوان داروی طبیعی استفاده کرد می شناسید با ما به اشتراک بگذارید.

منبع:thoughtpursuits.com

محمد عبدلی

مسئول محتوا و گرافیست سایت ورچین