فروشگاه ورچین

چند راه برای افزایش بهره وری خود در طول روز

نوشته محمد عبدلی

۵ | ۶ | ۹۳

Oilسر وقت رسیدن، لباس مناسب سرکار، قرار های زندگی و مثال های مشابه دیگر، تقریبا از دغدغه های هر روز ما در زندگی هستند. راه های زیادی وجود دارد که ما با انجام دادن آنها بازده کاریمان زیاد شده و بتوانیم برای هر کاری زمان مفیدی اختصاص دهیم. در این مقاله نکاتی را برای شما شرح خواهم داد، تا با انجام دادن آنها بتوانید بهره وری خود را افزایش داده و زمان بیشتری برای کارهایی که دوست دارید انجام دهید، داشته باشید.

 • شب قبل از کار

 1. کلید – کلید های خود را در مکان مشخص قرار دهید.
 2. سرو سامان دهی کمد – لباس های خود را به ترتیب در کمد آویزان کنید. اگر خانمی۵ تاپ مشکی مختلف دارد با چیدن آن ها به ترتیبِ آستین از کوتاه به بلند، تلاش کمتری برای یافتن بلوز مناسب صرف می شود و زمان به هدر نمی رود.
 3. لباس ها – شب قبل تصمیم بگیرید که چه لباسی می خواهید بپوشید. تمام لباس هایی را که می خواهید بپوشید در یکجا قرار دهید.
 • آماده شدن هنگام صبح

 1. آب – یکی از مهمترین عادات به منظور افزایش بهره وری این است که آب بیشتری بنوشید.
 2. پیاده روی – وقتی شما می خواهید یک برنامه پیاده روی ۳۰ دقیقه روزانه داشته باشید، هر روز صبح ۱۰ دقیقه روی تردمیل راه بروید. این نظم ۱۰ دقیقه روزانه به شما کمک می کند به هدف بزرگتر، یعنی پیاده روی ۳۰ دقیقه روزانه برسید.
 3. مرور – پیش از ترک خانه نگاهی کوتاه به تقویم و لیست کارهای خود داشته باشید. چند مرتبه پیش آمده از خانه خارج شده اید و چیز مهمی را فراموش کرده اید.
 • رسیدن به محل کار

 1. هفت دقیقه زودتر برای رسیدن به دفتر کار خود حرکت کنید – هر روز چند دقیقه زودتر از برنامه حرکت کنید تا به راحتی میزان استرسی که ممکن است با گیر کردن در ترافیک دچار آن شوید را کاهش دهد.
 2. سروقت رسیدن – اگر هر روز شما دیر سر کار خود حاضر شوید، در طول زمان همان دقایق دیر رسیدن ساعت هایی هستند که تلف کره اید.
 • طی روز کاری

 1. منظم کردن ده دقیقه ای – ۱۰ دقیقه هر روز صبح برای منظم کردن میز کار خود و هر بعد از ظهر ۱۰ دقیقه برای منظم کردن دوباره میز کار خود، صرف کنید.
 2. هر چیزی جای خود را داشته باشد – تمام لوازم دفتر کار خود را در دسترس قرار دهید. هر کدام از ایتم های کار یا لوازم آن که مدام از آنها استفاده می کنید باید مکان خاصی داشته باشند.
 3. هر وظیفه ای را الویت دهی کنید – زمانی که نتیجه ی پروژه ای را می دانید، از  مراحل عملی که می تواند در تکمیل کار به شما کمک کنند یک لیست تهیه کنید.سپس هرکدام از مراحل را به ترتیبی که به بهترین صورت اثر گذار باشند و حداقل زمان و تلاش را صرف کنند، الویت بندی کنید.
 4. یک کار را در زمان خاصی شروع و تمام کنید – پروژه هایی را که روی آنها کار می کنید زمان بخصوصی به آنها بدهید، تا در آینده برای پروژه های دیگر زمان انجامش را داشته باشید.
 5. از چک لیست استفاده کنید – برای کارهای تکراری که هر روز انجام میدهید یک چک لیست درست کنید تا احتمال خطایتان پایین بیاید.
 6. فقط بگویید نه – اگر از شما برای کاری و یا شرکت در مراسمی که دوست ندارید آنجا باشید دعوت کرده اند، خیلی مؤدبانه نه بگویید.” نه متشکرم “
 • پایان روز کاری شما

 1. تمیز کردن خودرو – چند دقیقه در روز را به تمییز کردن داخل ماشین اختصاص دهید.
 2. ایجاد یک برنامه روزانه – به کارهایی که قرار است فردا انجام دهید فکر کنید و یک برنامه روزانه بنویسید.
 3. آرامش – زمانی را بدون صدا و هیاهو به آرامش اختصاص دهید. این کار بازده شما را بالا می برد.
 4. خوشحال باشید – سعی کنید در زندگی به چیز های خوب فکر کنید و خوشحال باشید. آدم های شاد با انرژی و بازده شان بیشتر است.
 5. رفتن به تخت خواب – بعد از یک روز کاری شما به استراحت نیاز دارید. در زمان مناسب به رختخواب بروید و سعی کنید به چیزی جز خوابیدن فکر نکنید. خوب خوابیدن بازده شما را برای روز بعد بالا می برد.

امیدوارم با خواندن این مطلب از زمان هایی که همیشه برای برخی امور هدر می رفت جلوگیری کنید و بازده کاریتان را افزایش دهید.

منبع : Lifehack

محمد عبدلی

مسئول محتوا و گرافیست سایت ورچین

 1. مهدیس

  مفید بود. ممنون

  شهریور ۶, ۱۳۹۳ | پاسخ »
  • محمد عبدلی

   خواهش می کنم.

   شهریور ۸, ۱۳۹۳ | پاسخ »
 2. آریو

  niceeeeeee

  آبان ۱۶, ۱۳۹۳ | پاسخ »
 3. nojan

  عالیییی بود ممنون

  تیر ۳۱, ۱۳۹۴ | پاسخ »