فروشگاه ورچین

۵ راه برای ایجاد حس خوب در دکوراسیون منزل

نوشته محمد عبدلی

۷ | ۷ | ۹۳

ban home

ایده های متفاوت برای تغییر دکوراسیون منزل و اجرای آن٬ روح انسان را تازه می کند و حس خوبی در فضای  خانه به جریان می اندازد. برای هر تغییر دکوراسیون احتیاجی به خرید لوازم تازه نیست. می توان با تغییراتی کوچک٬خانه را از یکنواختی بیرون آورد. در وبلاگ این هفته شما را با ۵ راه برای این تغییر آشنا می کنم.

  • آینه ها

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

اضافه کردن یک آینه به فضاهای کوچک در خانه، باعث می شود خانه بزرگتر دیده شود. آینه ها بازتاب دهنده نور هستند و این حس را ایجاد می کنند  که خانه عمق زیادی دارد. برای دیوار های کوچک از آینه های گرد یا بیضی  با حاشیه استفاده کنید.

  • فرش

rug

فرش یکی از راه های تازه کردن منزل است. می توان از فرش ها برای جدا کردن فضا های منزل بصورت طبیعی استفاده کرد. طراحی ها و رنگ های مختلف فرش ها باعث می شود مرز بندی های متفاوتی در خانه ایجاد شود. با کمی جا به جا کردن فرش ها می توانید این فضاها را ایجاد کنید. برای فضاهای بزرگ از فرش های کوچک استفاده کنید.

  • نقاط مختلف خانه

fireplace

می توان مبلمان خانه را روی نقطه ای تمرکز داد. مثلا مبلمان را طوری بچینید که نقطه ی تمرکز آن تلوزیون و یا شومینه باشد. این طراحی باعث می شود که آرامش و صمیمیت در همه ی جاهای نشستن  به یک اندازه باشد و کسانی که در این محیط هستند به دور از فضای بیرون با هم در ارتباط باشند.

  • خالی کردن راهروی ورودی

way

در محوطه  ورودی هیچ وسیله اضافی نگذارید. سعی کنید راهروها(مخصوصا ورودی) را خلوت نگه دارید. شلوغی ورودی ها آرامش خانه را بهم می زنند. اگر ورودی ها خلوت باشد، وقتی وارد خانه می شوید این فضای خالی باعث می شود ذهن شما خالی شود و با آرامش کامل وارد محیط خانه شوید.

  • هماهنگ کردن مبلمان با رنگ دیوار

color

یکی دیگر از راه های بهتر کردن دکوراسیون همرنگی مبلمان با رنگ های خانه است. مثلا ست کردن رنگ یک شلف دیواری با رنگ همان دیوار. اگر می خواهید قسمتی از فضای خانه را به محلی برای استراحت و آرامش اختصاص دهید٬ بهتر است رنگ هایی که انتخاب می کنید٬ از طیفی نزدیک به هم باشند و تضاد زیادی نداشته باشند تا فضای ذهن شما را درگیر خود نکنند.

 

محمد عبدلی

مسئول محتوا و گرافیست سایت ورچین