فروشگاه ورچین

۷ خوراکی که بخوریم یا نخوریم؟

نوشته محمد عبدلی

۱۷ | ۱۲ | ۹۳

Creamy-Pasta

خوردن یا نخوردن شکلات چه تاثیری در بدن ما دارد؟ آیا تخم مرغ خام برای ما خوب است؟ نوشیدن قهوه به تمرکز ما کمک می‌کند؟ خیلی وقت‌ها این سوالات برای ما تکرار می‌شود، که چه خوراکی برای ما خوب است؟ با مطالعات مختلفی که روی خوراکی‌ها انجام می‌شود، تعاریف جدیدی راجع به خوراکی که مصرف می‌کنیم و تاثیر آنها  روی بدن ما داده می‌شود. در این مطلب شما را با چند خوراکی که در تعاریف جدید باورمان را تغییر می‌دهد، آشنا می‌کنم.

  • تخم مرغ

خوردن تخم مرغ و بخصوص زرده بخاطر داشتن کلسترول برای بیماران قلبی عروقی  ضرر دارد و مصرف بیش از اندازه آن باعث مسدود شدن عروق می‌شود. ولی در مطالعات جدید خوردن روزی یک عدد تخم‌مرغ هیچ خطری برای ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی ندارد.

  • قهوه

تا به امروز تحقیقات نشان می‌داد خوردن قهوه باعث ابتلا به دیابت نوع ۲ در افرادی که معتاد به نوشیدن قهوه هستند می‌شود. ولی تحقیقات جدید نشان می‌دهد افرادی که طی یک دوره ۴ ساله قهوه می‌نوشیدند، ۱۱ درصد کمتر مبتلا به دیابت نوع ۲ شده ‌اند.

  • لبنیات

ما از کودکی می‌دانیم که نوشیدن شیر برای استخوان‌ها، بخاطر داشتن کلسیم مفید است و از استخوان‌ها محافظت می‌کند. ولی در مطالعاتی نه چندان جدید که بر روی مردان انجام شده، نشان می‌دهد نوشیدن شیر از شکستگی استخوان‌ها جلوگیری نمی‌کند.

  • گوشت قرمز

مطالعاتی در استرالیا بر روی زنان نشان می‌دهد، کمبود گوشت‌قرمز در رژیم غذایی باعث افزایش اضطراب و افسردگی در آنها می‌شود. ولی برخی مطالعات دیگر افزایش ابتلا به دیابت نوع ۲ را در افرادی که گوشت قرمز مصرف می‌کنند، نشان می‌دهد.

  • شکلات

خوردن شکلات تلخ باعث دیابت و بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود. این باور ما در رابطه با خوردن شکلات است. ولی مطالعاتی در سال ۲۰۱۳ نشان می‌دهد، شکلات هیچ تاثیری بر ابتلا به بیماری‌های قلبی ندارد.

  • آجیل

بسیاری مصرف کردن آجیل را برای کم کردن وزن پیشنهاد می‌دهند. ولی در مطالعاتی که در سال ۲۰۰۵ انجام گرفته، افرادی برای ۶ ماه گردو مصرف کرده بودند، ولی گردو تاثیری بر کم کردن وزنشان نداشت.

  • سیب زمینی

سیب زمینی سرخ‌کرده دشمن سلامت بدن است و باعث اضافه وزن می‌‌شود. ولی گیاهخواران از این گیاه دفاع کرده و مصرف آن را برای بدن مفید می‌دانند. در مطالعاتی در سال ۲۰۱۳ نشان می‌دهد که مصرف سیب‌زمینی بخاطر داشتن فیبر و پتاسیم  برای بدن ضروری است.

9622271807_7f4b41ef9a_o-1-640x359 (1)

نظر شما چیست؟ به نظر شما مطالعات بعدی چه چیزی را به ما نشان می‌دهد؟ آیا مصرف این خوراکی‌ها در کنارهم برای ما مفید است؟ ما از کجا باید در مورد خوراکی که مصرف می‌کنیم اطلاعات درست دریافت کنیم؟ نظرتان را با ما درمیان بگذارید.

منبع:Mashable

محمد عبدلی

مسئول محتوا و گرافیست سایت ورچین