فروشگاه ورچین

۵ درمان طبیعی گلو درد

نوشته سهیلا چاپکی

۱۶ | ۶ | ۹۴

1گلو درد و یا سوزش گلو یکی از بیماری‌هایی است که این روزها به دلیل آلرژی، هوای آلوده و یا خشک بیشتر به آن مبتلا می‌شویم.
گاهی اوقات احساس می‌کنیم سرما خورده‌ایم و گلودرد داریم ولی هنوز به پزشک مراجعه نکرده‌ایم و گاهی به مصرف بی‌رویه دارو رو می‌آوریم.
تصمیم گرفتم چند درمان خانگی که به رفع گلودرد و سوزش آن کمک می‌کند را در اختیار شما قرار دهم تا شما در مواجهه با این نوع بیماری‌ها از این مطلب استفاده لازم را ببرید.

ریشه شیرین بیان

به گفته محققان مخلوط شیرین بیان و آب گرم و قرقره آن می‌تواند درد گلو را کمتر کند. چای ریشه شیرین بیان، بطور طبیعی گلودرد را تسکین می‌دهد. خاصیت ضدویروس و ضدالتهابی ریشه شیرین بیان، تورم و سوزش را کاهش می دهد و گلو را صاف می‌کند.5

عسل

مصرف عسل در چای و یا شیر یکی از درمان‌های گلو درد است که از سال‌های پیش مورد توجه بوده است. همچنین مصرف عسل به همراه لیموترش به درمان گلودرد و سرفه‌ها شبانه نیز کمک می‌کند.

4آب نمک

بیشتر اعضای خانواده در درمان گلو درد به سراغ آب نمک می‌روند. قرقره آن قبل از خواب و یا در صبحگاه از خشکی آن جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود کمتر سرفه کنید.

6نعنا

نعنا همانند سیر و زنجبیل، خاصیت ضدباکتری دارد و به دلیل طمع خنک آن، به تنفس بهتر و راحت‌تر کمک می‌کند و عفونت گلو را از بین می‌برد.

3مریم گلی

گیاه مریم گلی در چای و یا به عنوان دمنوش برای درمان گلودرد موثر است. در سال ۲۰۰۹ پژوهشی انجام شد که نشان می‌دهد دهان‌شویه‌ای که از گیاه مریم گلی تهیه شده است برای تسکین گلودرد به اندازه‌ی داروهای شیمیایی موثر است. برگ‌های این گیاه، خواص ضدالتهابی و ضدعفونی دارد و باعث کاهش التهاب گلو و سرفه‌های متعدد می‌شود.

گلو درد را می‌توان با دارو‌های طبیعی و با گیاهی درمان کرد و آن را بهبود بخشید. البته نباید فراموش کنیم که مراجعه به پزشک متخصص بهترین راه درمان است اما اگر فکر می‌کنید گلودرد و یا سوزش آن جدی نیست می‌توانید از این درمان‌های خانگی بهره ببرید.

منبع:healthline

سهیلا چاپکی
سهیلا چاپکی

گرافیست و مسئول محتوا سایت ورچین، علاقه‌مند به عکاسی.