فروشگاه ورچین

سیب معجزه سلامتی

نوشته سهیلا چاپکی

۱۸ | ۷ | ۹۴

apple-banner_0بارها از دوست و آشنا شنیده‌ایم که مصرف یک سیب در روز، شما را از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها در امان نگه می‌دارد. اما واقعا تا چه حد از خواص آن می‌دانیم؟
سعی کردم در این مطلب به چند خواص سیب اشاره کنم و شما عزیزان را به خوردن این میوه سلامتی بیشتر ترغیب کنم.

 1. دندان‌های سفید و سالم
  با وجود اینکه مصرف سیب نمی‌تواند جایگزین مسواک زدن شود اما خوردن آن در روز، از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند و باعث کاهش سطح باکتری در دهان می‌شود.
 2. جلوگیری از آلزایمر وسکته مغزی
  آزمایشات اخیر نشان می‌دهد خوردن یک لیوان آب سیب طبیعی در روز، خطر ابتلا به آلزایمر و سکته مغزی را کاهش می‌دهد و با کهولت سن، اثرات آن در مغز کمتر دیده می‌شود.
 3. جلوگیری از ابتلا به سرطان
  تحقیقات نشان می‌دهد فلاونول موجود در سیب، خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده را کاهش می‌دهد. همچنین مواد مغذی موجود درپوست آن، بعد از واکنش‌های شیمیایی در بدن، سبب مرگ سلول‌های سرطانی در کبد، سینه و روده می‌شود.
 4. کمک به بیماران دیابتی
  فیبر موجود در سیب نوسانات قند خون را کاهش می‌دهد و مانع از جذب چربی اضافه در بدن می‌شود. مصرف این میوه به طور روزانه، کمک قابل توجهی به بیماران دیابتی نوع دوم می‌کند.
 5. تقویت سیستم ایمنی بدن
  سیب قرمز سرشار از ویتامین سی و نوعی آنتی اکسیدان است که از سلول‌های بدن و سیاهرگ‌ها محافظت می‌کند و باعث جذب آهن، افزایش گلبول های قرمز و تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.
 6. کنترل وزن
  پکتین و فیبر موجود در سیب روند کاهش وزن را تسریع می‌بخشد و به دلیل کالری کم به کنترل وزن کمک می‌کند.
 7. پیشگیری از آب مروارید و تقویت چشم
  تحقیقات اخیر نشان داده، کوئرستین وآنتی اکسیدان سیب از بروز بیماری‌های چشمی مانند آب مروارید جلوگیری می‌کند. همچنین ویتامین A در این میوه باعث تقویت بینایی در هنگام شب می‌شود.

 

بیشتر اوقات در میهمانی‌ها پس از پذیرایی، سیب در ظرف میوه باقی می‌ماند وافراد کمتری مایل به خوردن آن هستند. می‌توانیم با خرد کردن، خشک کردن و یا استفاده آن درکیک و بستنی اعضای خانواده‌ را به خوردن سیب ترغیب کنیم.

 

منبع: medicalnewstoday

سهیلا چاپکی
سهیلا چاپکی

گرافیست و مسئول محتوا سایت ورچین، علاقه‌مند به عکاسی.