فروشگاه ورچین

عینک هوشمند گوگل

نوشته سهیلا چاپکی

۲۶ | ۷ | ۹۴

1تصور اینکه تکنولوژی تا کجا پیشرفت می‌کند برای خیلی از ما، غیرقابل پیش‌بینی است. با وجود گجت‌ها و گوشی‌های هوشمند، هیچ‌چیز غیر‌ممکن نیست و در آینده نزدیک، شاهد تحولات عظیمی در این حوزه خواهیم بود.
اخیرا شرکت گوگل دست به طراحی عینکی زده است که جایگزین گوشی‌های هوشمند شده و توجه خیلی از افراد را به خود جلب کرده‌ است.
این گجت که عملکرد آن مانند یک گوشی همراه است، روی چشمان شما قرار می‌گیرد و دنیای دیگری را برای شما به تصویرمی‌کشد. دنیایی شبیه به یک ربات !
شاید استفاده از یک عینک بدون شیشه برای خیلی از ما شوخی باشد اما با وجود عینک گوگل، دیگر نیازی به گوشی‌های هوشمند نخواهید داشت.

قاب این عینک با وجود سبکی و انعطاف‌پذیری، بسیار مقاوم است و وزن آن از یک عینک آفتابی معمولی نیز کمتر است.
صفحه نمایشگرشیشه‌ای آن، که به اندازه یک بند انگشت است در گوشه این عینک قرار دارد، معادل یک صفحه نمایش ۲۵ اینچی در فاصله ۲٫۵ متری می‌باشد و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما می‌گذارد.2این عینک شامل میکروفن، دوربین و بلوتوس است، قابلیت اتصال به شبکه wifi را دارد و سیستم عامل آن مانند بسیاری از گوشی‌های هوشمند اندروید است.
با اتصال به شبکه wifi و گفتن کلمه okay glass این گجت گوش به فرمان شما می‌شود. اگر سوالی ذهن‌تان را مشغول کرده است از این عینک بپرسید. این گجت به تمام سوالات شما پاسخ می‌دهد و آن را در صفحه کوچک خود به نمایش می‌گذارد.3اطلاعات سفر، پرواز‌ها ، شرایط آب و هوایی و … با وجود این عینک‌ها، پیش روی چشمان شماست. همچنین این عینک میتواند با اتصال به google map  مسیر را برای شما نمایش دهد وحتی زمان رسیدن به مقصد را پیش بینی کند.6

دوربین این عینک ۵ مگاپیکسلی است و قابلیت فیلمبرداری نیز دارد. این عینک مانند یک ربات در گوشه چشم شما لحظه‌ها را ثبت می‌کند و با اتصال به شبکه‌های اینترنتی می‌توانید آن را برای دوستانتان ارسال کنید.4

در حال حاضر این عینک به قیمت ۱۵۰۰ دلار در دنیا به فروش میرسد و طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

 

منبع: hongkiat

سهیلا چاپکی
سهیلا چاپکی

گرافیست و مسئول محتوا سایت ورچین، علاقه‌مند به عکاسی.