فروشگاه ورچین

۶ درمان طبیعی برای تیرگی اطراف چشم

نوشته سهیلا چاپکی

۲۹ | ۷ | ۹۴

Untitled-1تیرگی چشم به دلیل خستگی، کمخونی، کمبود ویتامین در بدن، کارزیاد، تنظیم نبودن ساعت خواب، استرس و تغذیه نامناسب در بسیاری از افراد شایع شده است و پزشکان و متخصصین علت اصلی آن را ارثی می‌دانند و تا‌ کنون درمان قطعی برای تیرگی و پف چشم اعلام نکرده‌اند. اما استفاده از چند راهکار طبیعی می‌تواند باعث کاهش تیرگی در اطراف چشم شود.
همین امر موجب شد که دراین مطلب چند مورد از آن را برای شما عزیزان معرفی کنیم.

 1. خیار
  لایه نازکی از خیار را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی چشمان خود قرار دهید و سپس با آب سرد بشویید. ویتامین و مواد معدنی موجود در خیار باعث بازسازی پوست و روشنی اطراف چشم می‌شود.
 2. سیب زمینی
  یک سیب‌زمینی خام را رنده کنید و آب آن را بگیرید. سپس پنبه را به آب سیب زمینی آغشته کنید و به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه روی چشمان خود قرار دهید و با آب سرد شستشو کنید.
 3. تکه‌های یخ
  استفاده از تکه‌های یخ به همراه چای سبز یا گل بابونه باعث افزایش جریان خون در بدن می‌شود. گل بابونه دارای خواص آرام‌بخش و ضد التهابی  بوده و باعث کاهش گودی و  پف زیر چشم می‌شود.
  تکه‌های یخ را در داخل حوله گذاشته و آن رابه آرامی روی تیرگی چشم قرار دهید.
 4. چای کیسه‌ای
  بسیاری از محصولات ضد پف چشم حاوی عصاره چای سبز هستند و باعث بهتر شدن جریان خون می‌شود. کیسه چای را به مدت ۱۰ دقیقه در یخچال قرار داده سپس به حالت خوابیده بر روی چشم‌های بسته قرار دهید. این روش برای کاهش تورم و تغییر رنگ تیره زیر چشم مناسب است.
 5. گلاب
  دو تکه پنبه را به گلاب آغشته کنید و آن را به مدت ۱۵ دقیقه روی چشم قرار دهید. گلاب علاوه بر اینکه باعث آرامش ذهن می‌شود در محو تیرگی‌های زیر چشم نیز موثر است.
 6. روغن بادام
  ماساژ روغن بادام قبل از خواب می‌تواند موجب کاهش تیرگی چشم شود.
  ماساژ اطراف چشم باعث  افزایش گردش خون در زیر چشم وهمچنین تغذیه پوست می‌شود و در آخر باعث کاهش تیرگی و ورم دیدگان شما می‌شود.

با توجه به موارد بالا تنظیم خواب و داشتن ۸ ساعت خواب کامل، خوردن غذای سالم و آب به مقدار کافی به رفع تیرگی چشم کمک بسیاری می‌کند.

 

منبع: homeremediesforlife

سهیلا چاپکی
سهیلا چاپکی

گرافیست و مسئول محتوا سایت ورچین، علاقه‌مند به عکاسی.