فروشگاه ورچین

۷ اثر از نقاشان مشهور دنیا

نوشته سهیلا چاپکی

۱۳ | ۱۰ | ۹۴

Untitled-1.jpgsssهنر نقاشی یکی از شاخه‌های هنر‌های تجسمی می‌باشد و قدمت آن حتی شش برابر زبان نوشتاری است.
بسیاری از آثار نقاشان و هنرمندان جهان که با گذر زمان، نه تنها ارزش خود را از دست نداده‌اند بلکه بیشتر از پیش مورد توجه عموم مردم قرار گرفته‌اند و قدمت پیدا کرده‌اند. آثاری که این روز‌ها در موزه‌ها و گالر‌ی‌های معروف دنیا به نمایش گذاشته شده است و شهرت جهانی پیدا کرده‌اند.
تصمیم گرفتم با معرفی این آثار و گلچینی از آن‌ها شما را بیشتر با این نقاشی‌ها و صاحبان آن آشنا کنم.

 1. شب پر ستارهstarry-night
  ون گوگ که این نقاشی بسیار زیبا را خلق کرده است و چشم هر بیننده‌ای را به آن خیره می‌کند و دیدی نقطه به نقطه با ستارگان آن به وجود می‌آورد. این نقاشی که به عنوان یکی از شاهکار‌های او در موزه هنر‌های مدرن در نیویورک به نمایش گذاشته شده است از یک آهنگی به نام ” شب پر ستاره ” الهام گرفته شده است.
 2. جیغscream
  جیغ بخشی از سه گروه آثار مونک (خالق این اثر) با مضامین عشق، رنج و مرگ است که  حدود سال ۱۸۹۳ به ثبت رسیده است. این نقاشی که با استفاده از رنگ روغن پاستل بر روی مقوا کشیده شده است تصویر ترسناک یک فرد غول مانند را به تصویر کشیده است، که  در حال حاضر در موزه ملی کشور نروژ به نمایش گذاشته شده است.
  تصویر پس زمینه این نقاشی در شهر اسو در نروژ می‌باشد.
 3. تداوم حافظهsalvador-dali
  سالوادور دالی، یکی از نقاشان هنرمند و خلاق اسپانیایی که این نقاشی را در سال ۱۹۳۱ به تصویر کشیده است و یکی از شاخص ترین نقاشی‌هایی است که توسط او به ثبت رسیده است. این نقاش که بیشتر گذر زمان و آب شدن ساعت‌ها را با توجه به قانون نسبیت انیشتین به تصویر کشیده است، و اکنون در موزه هنر مدرن در نیویورک به نمایش گذاشته شده است.
 4. گرنیکاpeace
  در سال ۱۹۳۷ پابلو پیکاسو این نقاشی را کامل و به نمایش گذاشت. این نقاشی که در پاریس کشیده شده است و الهام گرفته از بمب گذاری‌های آن زمان در اسپانیا می‌باشد. جنگ‌های داخلی در اسپانیا پیکاسو را به کشیدن این نقاشی که سال‌ها بعد، به عنوان مشهور ترین اثر از او یاد می‌شود، وا داشت.
  این نقاشی که با موضوع صلح می‌باشد، اکنون در یکی از موزه های مادرید در پاریس به نمایش گذاشته شده است.
 5. بعد از ظهر یکشنبه در جزیره گراند ژاتafternoon-on-sunday
  نقاشی‌های نقطه چینی که سبک دیگری از نقاشی می باشد یکی از زیبا‌ترین نقاشی‌ها را پدید می‌آورد. این اثر که به صورت نقطه‌‌های مجزا کشیده شده است، از هنرنمایی نقاش فرانسوی به نام جورج سورا می‌باشد.
 6. نیلوفر‌های آبیUntitled-1
  کلود مونه که خالق این اثر از نیلوفرهای آبی می‌باشد تا به امروز ۲۵۰ نقاشی از برکه‌ای که در نزدیکی محل سکونتش بوده است را ثبت کرده است که بیشترین آن تصویر‌هایی از نیلوفر آبی است.
 7. کافه تراس در شبvan-gogh
  ون گوگ که یکی از نقاشان فعال در دوره خود بوده است و تا به حال ۱۰۰ اثر از او به ثبت رسیده است. او قبل از خلق اثر شب‌های پر ستاره که معروف‌ترین اثر اوست این نقاشی را کشیده است. این نقاشی، هیچ وقت توسط ون گوگ امضا نشده است، اما وجود مستنداتی نشان می دهد که این اثر از اوست. این کافه اکنون به اسم کافه ون گوگ معروف است.

 

ون گوگ و پس از آن پیکاسو، آثارشان بیشترین فروش را میان دیگر نقاشان و هنرمندان داشته است و امروزه بسیاری از نقاشی‌های آنها در موزه‌های جهان به نمایش گذاشته شده است.
خلق این آثار و به نمایش گذاشتن آن در بسیاری از موزه‌ها و گالری‌ها بیانگر اوضاع اجتماعی و تاریخی است که در آن زمان اتفاق افتاده است.

 

منبع: vangoghgallery ,  legomenon , moma , biographyonline , artic , mentalfloss 

سهیلا چاپکی
سهیلا چاپکی

گرافیست و مسئول محتوا سایت ورچین، علاقه‌مند به عکاسی.