فروشگاه ورچین

ایده های تازه با شلوار‌های جین کهنه

نوشته سهیلا چاپکی

۵ | ۱۲ | ۹۴

diy-jeansشلوار‌های جین، پس از مدتی رنگ خود را از دست می‌دهند و دیگر قابل استفاده نیستند. اما می‌توان با کمی خلاقیت و حوصله آن‌ها را به چند وسیله مفید تبدیل کرد و مدت‌ها از آن استفاده کرد. بازیافت این شلوارها هم از نظر اقتصادی به صرفه است و هم فضای زیادی از کمد لباستان را خالی می‌کند.
در ادامه این مطلب به چند ایده جالب که با استفاده از شلوار‌های جین می‌باشد اشاره می کنم.

جا جورابی

یکی از پر کاربرد ترین و ساده‌ترین استفاده‌ای که می‌توان از شلوار جین کنید تبدیل آن به یک جاجورابی است.
با استفاده از قیچی جیب شلوار‌هایتان را جدا کنید و با یک کاتر سمت چپ جیب را برشی کوچک بزنید.
و جیب دیگری را بردارید و سمت راست آن جیب را با کاتر مانند جیب اول ببرید. و در آخر آن را با روبان و یا یک نوار پارچه‌ای نازک به هم گره بزنید.
این جا جورابی کوچک را می‌توانید به درب کمد لباس و یا در اتاق کار که وسایل زیادی دارید قرار دهید و به وسایل‌تان نظم و ترتیب دهید.
مراحل ساخت این جا جورابی را در تصویر زیر قرار دهید.ja-joorabi

زیر بشقابی

استفاده از شلوار‌ جین نیز یکی دیگر از ایده‌های خلاقانه برای تهیه یک زیر بشقابی می باشد.1

برای این کار بهتر است شلوار را به گونه‌ای قرار دهید که جیب آن سمت راست قرار بگیرد و سپس اندازه لازم برای زیر بشقابی را با خط کش مشخص کنید و آن را ببرید.
می‌توانید با جدا کردن تارو پود و ریش ریش کردن آن پارچه را زیبا‌تر کنید و یا برای اینکه ریش ریش نشود بهتر است دور تا دور آن را بدوزید و در آخر آن را اتو کنید.
این زیر بشقابی برای سرو غذا در جمع‌های دوستانه بسیار مناسب است و می‌توانید آن را بعد از هر سرو غذا بشویید. جیب این زیر بشقابی برای قرار دادن قاشق و چنگال و یا دستمال سفره استفاده می شود.diy-table-decor-ideas-recycling-denim-jeans-table-mat

جای ابزار

بار‌ها شلواری که خریداری کردیم برایمان بلند بوده و آن را کوتاه کردیم اما بهتر است این بار با اضافه این پارچه جای ابزار درست کنیم.
پارچه را به پشت کرده و مانند کیسه یک طرف آن را با نخ و سوزن به هم  بدوزید و آن را مانند تصویر زیر از دو طرف دیگر تا کنید و دوباره آن را به هم بدوزید.
می‌توانید با یک گل و یا روبان آن را تزیین کنید و ابزار‌های خیاطی و یا لوازم مورد نیازتان را در داخل آن قرار دهید.ja-abzar

این مطالب از  سایت makeit-loveit می باشد که ایده های بیشتری را در اختیار شما عزیزان علاقه‌مند قرار داده است.

سهیلا چاپکی
سهیلا چاپکی

گرافیست و مسئول محتوا سایت ورچین، علاقه‌مند به عکاسی.